Inicjatywy

„Wytrwałość drogą do sukcesu”

2014-02-26

Od 01.11.2012r. do 15.03.2013r. w Ośrodku Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej był realizowany projekt „Wytrwałość drogą do sukcesu”.

Projekt był współfinansowany przez Fundację Banku Dziecięcych Uśmiechów poprzez udzielenie dotacji na wyjazd narciarski wychowanków w Tatry kwotą 3.000,00 zł

Dzięki bliskiej odległości do Ośrodka Wypoczynkowego w Morsku w okresie zimowym dzieci mogły kolejny sezon uczyć się jeździć na nartach. Przygoda z narciarstwem zaczyna się na „oślej łączce” poprzez stok 400 metrowy, a doskonalenie umiejętności narciarskich może być kontynuowane w Tatrach czy Beskidach.

Od grudnia 2012 r. wychowankowie uczyli się jazdy na nartach w Morsków. Ogółem w wyjazdach brało udział 19 wychowanków,

Wyjazdy były możliwe dzięki gościnności i sponsorowaniu wyjazdów na stok przez Ośrodek Wypoczynkowy w Morsku.

W terminie od 07.03-10.03.2013r. został zorganizowany w ramach projektu wyjazd w Tatry. Wychowankowie mogli potrenować umiejętności narciarskie w różnych warunkach pogodowych tj. mgła, śnieg, deszcz, słońce oraz muldy na stoku.

Dofinansowanie do karnetów na stoku otrzymaliśmy od Pana Tomasza Paturej – Prezesa Ośrodka Narciarskiego Kotelnicy Białczańskiej.

Przy okazji wyjazdu dzieci zwiedziły Zakopane w tym wjechały na skocznię i kibicowały uczestnikom zawodów w skokach narciarskich na skoczni.

Dzieciaki były również bardzo zadowolone ze dobrych warunków mieszkaniowych i pysznego jedzenia w pensjonacie „Ceprówka”.,

Wyjazdy narciarskie to zastrzyk dobrej energii, entuzjazmu, zdrowia, i poczucia satysfakcji za zdobycie nowych umiejętności.

Wychowankowie mogli się również sprawdzić jako uczestnicy grupy tj. trenowali umiejętności współpracy, pomocy innym oraz odpowiedzialności za siebie i innych. Tytuł projektu „Wytrwałość drogą do sukcesu” jest adekwatny do podejmowanych narciarskich przedsięwzięć, a także do przenoszenia umiejętności zdobytych przez wychowanków w projekcie na przyszłość.

Dziękujemy: Fundacji Banku Zachodniego WBK Bank Dziecięcych Uśmiechów, Ośrodkowi Rekreacyjnemu w Morsku, Ośrodkowi Narciarskiemu Kotelnica Białczańska za umożliwienie realizacji projektu i pokazania dzieciakom, że zima może być piękna i satysfakcjonująca.